AFR GAZ AYARI NEDİR ? İSTANBUL LPG MÜHENDİSLİK ANTAKYA

Uzun uzun Kafa karıştıran sözler ile anlatmaya gerek yok sade kısa anlaşılır bir şekilde izah etmek istiyoruz.

Afr gaz ayarı motor ömrünü uzatır, tüm devirlerde etkili
aynı zamanda yakıt tasarrufu da sağlayacak mükemmel bir kombinasyon ifade eder.

İdeal Hava Yakıt Karışımı 14.7 dir. Hava oranı arttıkça Fakir Yakıt Karışımı, Hava oranı düştükçe Zengin Yakıt Karışımı ortaya çıkmaktadır. 

Her iki durumda araç için problem teşkil etmektedir. 

Özellikle fakir yakıt karışımı sonrasında; Egzoz gazı sıcaklığı artarak Egzoz Gazı Subaplarının ve Katalizötörlerin erimesi gibi arızalara sebep olmaktadır. 

Bazı durumlarda bu sistem işlevini yitirir ve doğru seviyelerde iş görmeyerek yakıt sarfiyatını arttırır, arızalara ve aracınızda performansın düşmesine sebep olur.

Bu olumsuz değişikliğin sebebi Sistemdeki Sensör arızası gibi farklı etkenlerden kaynaklanabileceği gibi, Aracınıza Sonradan dahil edilen LPG Dönüşümü sonrasında sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda aracınızın performans ve yakıt değerlerinin normale dönebilmesi için AFR AYARI’na ihtiyaç duyulmaktadır.

Doğru Ekipmanlar ve Konusunda deneyimli Ustalarımız tarafından Yapılan AFR AYARI Sonrasında düzgün çalışan bir LPG’li aracın motorunun daha uzun ömürlü olacağını söyleyebiliriz.

Önemli Not : AFR Ayarı İçin Araç Motoru Parçalarında Oksijen Sensörü, Buji, Bobin veya Subap Arıza Varsa AFR Ayarı Eksik Kalacaktır..

 

Gaz Ayarı Yetkili Servis Antakya İstanbul Lpg Mühendislik ?

Hatay İstanbul Otogaz Mühendislik Cevdet Usta

İletişim
0326 221 8675
0532 151 8675

hatay lpg afr ayarı

antakya lpg afr ayarı

afr ayarı istanbul otogaz mühendislik cevdet usta