AFR GAZ AYARI / OTOGAZ AYARI İSTANBUL LPG ANTAKYA

Lpg Ayarı Hatay Antakya İstanbul Mühendislik Cevdet Sapçı ?

Afr Ayarı Hatay Antakya ?

Gaz Ayarı Yetkili Servis Antakya İstanbul Lpg Mühendislik ?

 

Öncelik ile belirtmeliyiz ki AFR Ayarı LPG / Otogaz Dönüşümü sonrasında Belirli Otogaz Kit markaları dışında yapılması öngörülür. Araç Motorlarında Yakıtın daha verimli yanmasını sağlayan hava karışımını kontrol altında tutan ve sürekli olarak koşullara göre kendini optimize ederek değerlerin öngörülür seviyelerde tutmaya çalışan sistem mevcuttur.

İdeal Hava Yakıt Karışımı 14.7 dir. Hava oranı arttıkça Fakir Yakıt Karışımı, Hava oranı düştükçe Zengin Yakıt Karışımı ortaya çıkmaktadır. Her iki durumda araç için problem teşkil etmektedir. Özellikle fakir yakıt karışımı sonrasında; Egzoz gazı sıcaklığı artarak Egzoz Gazı Subaplarının ve Katalizötörlerin erimesi gibi arızalara sebep olmaktadır. Bazı durumlarda bu sistem işlevini yitirir ve doğru seviyelerde iş görmeyerek yakıt sarfiyatını arttırır, arızalara ve aracınızda performansın düşmesine sebep olur.

Bu olumsuz değişikliğin sebebi Sistemdeki Sensör arızası gibi farklı etkenlerden kaynaklanabileceği gibi, Aracınıza Sonradan dahil edilen LPG Dönüşümü sonrasında sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda aracınızın performans ve yakıt değerlerinin normale dönebilmesi için AFR AYARI’na ihtiyaç duyulmaktadır.

Doğru Ekipmanlar ve Konusunda deneyimli Ustalarımız tarafından Yapılan AFR AYARI Sonrasında düzgün çalışan bir LPG’li aracın motorunun daha uzun ömürlü olacağını söyleyebiliriz.

İstanbul Otogaz Mühendislik Atiker Brc Prins Yetkili Servis Çözüm Merkezi

Hatay İstanbul Otogaz Mühendislik Cevdet SAPÇI

Siz Gazlayın Biz Yanınızdayız

0326 221 86 75

İstanbul Otogaz Mühendislik WhatsApp: 0532 151 8675

hatay lpg afr ayarı

antakya lpg afr ayarı

afr ayarı istanbul otogaz mühendislik cevdet usta